فارسی | انگلیسی | عربی دوشنبه 15 آذر 1400 | 22:16
صفحه اصلی » خدمات اسکان و بیمه ویژه هیئات مذهبی

طرح اسکان ارزان قیمت و بیمه جامع حوادث زائرین ویژه هیئات مذهبی

از آنجا که یکی از مشکلات اساسی و دغدغه های اصلی زائرین به ویژه اقشار متوسط و کم برخوردار که بخش عمده زائرین را تشکیل می دهند، مسئله اقامت می باشد و این امر مسئولین استانی و شهری را بر آن داشت تا از محل بودجه زیارت اقدام به ایجاد زائرسراهای ارزان قیمت نمایند و جانمایی و اقدام برای ایجاد 14 زائرسرا به نام چهارده معصوم از جمله این تصمیمات می باشد. لذا برنامه ریزی جهت رفع این مشکل و کمبود از اولویت های اول ستاد ساماندهی امور زائرین و مدیریت یکپارچه زائر است. به همین خاطر علاوه بر برنامه ریزی جهت استفاده از حدود سیصد هزار تخت موجود در واحدهای اقامتی مشهد، تسهیلات و تمهیدات لازم برای برخورداری زائرین ازشصت هزار تخت اقامتگاه ارزان قیمت را در دستور کار خود قرار داده است که با حمایت و همکاری اعضای ستاد (فرمانداری ، شهرداری ، سازمان اوقاف و امور خیریه ،شورای هیئات مذهبی ، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سایر بخش های مرتبط دولتی و بخش خصوصی) در دست اقدام می باشد.

در این راستا بسته های سفر ارزان قیمت با تنوع زیاد از جهت مدت اقامت و درجه خدمات اقامتی و سایر خدمات برای تمامی سطوح و اقشار و طبقات جامعه با اولویت سفرهای گروهی و برای ایام غیر پیک و ادارات و سازمان ها ، مدارس ، مراکز دانشگاهی، مراکز تولیدی و خدماتی ، مساجد و حسینیه ها، بقاء اماکن متبرکه و هیأت مذهبی و دسته جات و گروه ها و جلسات مذهبی و دینی در نظر گرفته شده است که علاقه مندان می توانند به صورت مستقیم از طریق این سامانه و یا غیر مستقیم از طریق دفاتر خدمات پستی و پیشخوان دولت و آی سی تی های روستایی در سراسر کشور ثبت نام و اقدام نمایند.

همچنین به منظور خدمت رسانی و تامین آرامش و آسایش هر چه بیشتر زائرین و گردشگران محترم بر اساس توافقات به عمل آمده با شرکت بیمه دانا کلیه زائرین از زمان حرکت از منزل به مدت 15 روز تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار می گیرند. زائرین عزیز می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری از طریق این سامانه و یا از طریق سامانه پیامکی نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

زائرین محترم و هموطنان عزیز می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام بر روی گزینه مربوطه در ذیل کلیک نمایند.